Full Oyun Download Merkezi - Oyun Forumu

www.playregion.com

Buradayız

oyun portalı

Join the forum, it's quick and easy

www.playregion.com

Buradayız

oyun portalı

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

http://www.trgencplay.com

2 posters

Team Viewer (Pek bilinmeyen bir programdır )

sagohastasi
    sagohastasi
    Profesyonel Üye
    Profesyonel Üye

Erkek <b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 16
    Saygınlık : 269

Alarm Team Viewer (Pek bilinmeyen bir programdır )

Mesaj tarafından sagohastasi Ptsi Ağus. 24 2009, 16:34

TeamViewer 4.1.6320

Tanıtım:
    TeamViewer; kolay kullanımlı, kullanıcı dostu, özel ayar ve ekstra bilgi gerektirmeyen bir uzaktan yardım, dosya aktarımı, sunu paylaşımı, VPN bağlantısı programıdır.

TeamViewer Programı ile;

Uzaktan Yardım,
    Karşılıklı Dosya Aktarımı,
    Karşılıklı Sunu Anlatımı/Paylaşımı,
    VPN Bağlantısı (Virtual Private Network/Sanal Özel Ağ)
    İşlemlerini üreticinin sağladığı ID numarası (oturum no) ve güvenli bağlantı ile http protokolü üzerinden kolayca yapabilirsiniz. VPN Bağlantısı hakkında geniş bilgiyi tanıtımımızın sonunda "VPN Nedir?" başlıklı bölümde bulabilirsiniz.

Bilindiği gibi uzaktan yardım işlemi yaptıran birçok programı kullanmak için modeminizde port yönlendirmesi, ekstra birçok kullanım öncesi işlemi yapmanız gerektiğinden çoğu kullanıcı ya bu işlemleri bilmemekte veya yapamamakta ya da yanlış yapmaktadır.

Fakat TeamViewer programında ekstra modem, güvenlik duvarı, güvenlik programı ayarı yapmadan, fazla uzmanlık gerektirmeden, karşı tarafa birçok sıkıcı işlem yaptırmadan sadece bir oturum numarası ve parola ile çok faydalı işler yapabilirsiniz.

TeamViewer Kullanımı :
    Programın kullanımı oldukça basit olup aşağıda anlatılmıştır.
    Uzaktan Yardım işlemini gerçekleştirebilmek için önce TeamViewer Programını bilgisayarınıza kaydedip, kurmalı veya çalıştırmalısınız.
    Programı Kurarak Çalıştırma ve Kurmadan Çalıştırma için bu sayfadaki resimli eğitim (http://www.inndir.com/bosluk/acne/TeamViewer_index.html)den faydalanabilirsiniz.

1 - Programı innDirdikten sonra üzerine fareniz ile çift tıkladıktan sonra, exe uzantılı bir program dosyası olduğu için işletim sisteminiz bir uyarı verip programın çalıştırılmasını onaylamanızı veya güvenli değilse reddetmenizi isteyecektir. Bu aşamada Çalıştır komutunu seçmelisiniz.

2 - Karşınıza gelen ekranda Install ve Run olarak iki seçenek olacaktır. Programı Kurarak Kullanmak için Install, Kurmadan Çalıştırmak için Run seçeneğini seçip alttaki Next butonuna basmalısınız.

NOT : Programı bilgisayarınıza kurarak kullanmak isterseniz; bilgisayarınızda oturum açmış olduğunuz kullanıcınızın bilgisayarın yönetici haklarına sahip yani Administrator yetkili bir kullanıcı olması gerekmektedir. Kurmadan kullanma seçeneğinde böyle bir gereklilik yoktur.

3 - Üreticinin Kullanım Sözleşmesini "I accept..." şeklinde başlayan cümlenin yanındaki kutucuğu işaretleyerek onaylamalısınız.

4 - Bolca mavi rengin hâkim olduğu son ekranda yapmanız gerekenler ise;
    Eğer siz karşı tarafa bağlanıp işlem yapacaksanız : Programı karşı tarafta da aynı şekilde kurmalı veya çalıştırtmalı ve karşı taraftan sizinle aynı ekranda göreceği ID ve Password bilgilerini size ulaştırmasını sağlamalısınız. (Telefon, Msn veya E-posta ile)
    Karşı taraftan alacağınız ID bilgisini karşınızdaki ekranın sağında bulunan Create Session başlıklı kısımdaki ID alanına yazıp, altındaki yuvarlak seçim alanı Remote Support seçili olduğundan emin olduktan sonra Connect to partner butonuna basmalısınız.
    İnternet hızınıza bağlı olarak 3-5 saniye gibi kısa bir sürede karşınıza Password girmenizi isteyen küçük bir pencere gelecek, karşı taraftan aldığınız şifreyi bu pencereye girerek onay butonuna bastığınızda, büyük bir pencere içerisinde karşı tarafın bilgisayarının masa üstü görüntüsünü aldığınızı göreceksiniz.

Eğer karşı taraf size bağlanacak ise : Yukarıda metinde anlatılan işlemin tersi yani siz kendi ekranınızda gördüğünüz ID ve Password bilgilerini karşı tarafa vererek sizin bilgisayarınıza bağlanmasını bekleyeceksiniz.

Bundan sonra karşı tarafa bilgisayarının faresinin kontrolünü size bırakmasını söyleyerek istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

En çok işinize yarayacak veya acemilik çekebileceğiniz bölümün Uzaktan Yardım olacağını düşündüğüm için sadece onu detaylıca anlatma gereği duydum. Zaten diğer bölümler (VPN hariç) bundan daha da basit olduğundan programı kullandıkça birçok özellik keşfedeceğinizden emin olabilirsiniz.

Programı Hızlı Bağlantı amacıyla TeamViewer Host ve TeamViewer Manager adında iki farklı yardımcı program şeklinde de kullanabilirsiniz. Bu bilgiler için de üreticinin sitesindeki Kullanım Kılavuzundan kolayca bilgi edinebilirsiniz.

Kullanım Kılavuzu :
    Üreticinin hazırladığı 47 sayfalık, resimli anlatımlı, PDF dosya türünde olan detaylı kullanım kılavuzunu bu bağlantı (http://www.teamviewer.com/help/teamviewer_manual.pdf) ile doğrudan açabilir ve bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Kullanım kılavuzu İngilizce’dir. Herhangi bir İngilizce-Türkçe Sözlük yardımıyla kolayca nasıl kullanıldığını kılavuzundan da öğrenebilirsiniz.

Programın artık Türkçe Dil Desteği bulunmaktadır.

Soru/Cevap :
    Uzaktan yardım programlarını bilen ziyaretçilerimizin aklına gelebilecek bir soruya cevap verelim :
    Soru : Bu bir Uzaktan Yardım programı ise diğer programların kullandığı mantık olan "client/server" yani sunucu ve bağlanılan olarak iki ayrı dosyası var mıdır?
    Cevap : Hayır, TeamViewer'ın bu sürümü tam özellikli versiyon olup, her iki işi de yapacak şekilde için tasarlanmıştır.

VPN Nedir ?
    Genel telekomünikasyon altyapısını kullanarak, "tunneling protocol" ve güvenlik prosedürleri aracılığı ile güvenli ve özel veri aktarımını sağlayan sanal özel ağ teknolojisine VPN adı verilir.
    VPN ağlarını bir şirket tarafından sahiplenilmiş veya kiralanmış özel hatlar olarak düşünebiliriz. VPN uygulamasının temel amacı bir firmaya özel bir hat tahsis edilmesi yerine firmanın aynı hizmeti daha düşük fiyata herkes tarafından paylaşılan altyapıdan temin etmesidir. Telefon şirketleri ses mesajları için daha önceden paylaşımlı, güvenli hatlar için yatırım yapmışlardır. Bir VPN ağı, ayni şekilde güvenli ortak paylaşımı, veri transferinin gerçekleştirilmesi için izin verir. Günümüzde şirketler VPN teknolojisini hem extranet’lerde, hem de geniş intranet uygulamalarında tercih etmektedirler.

Sanal özel ağ teknolojisinde verinin herkese açık hatlar üzerinden gönderilmesinden önce şifrelenmesi, sonrasında da ulaştığı tarafta deşifre edilmesi söz konusudur. Bunun dışında sadece iletilen verinin değil, gönderinin ve alanın ağ adreslerinin şifrelenmesi ile ekstra güvenlik sağlanabilir. Microsoft, 3com ve birkaç diğer firma PPTP teknolojisini geliştirmiş, daha sonra bu protokol Microsoft tarafından Windows NT işletim sisteminde desteklenmiştir. VPN yazılımları tipik olarak güvenlik duvarının bir parçası olarak kurulup servis verirler.

Sitesine göre program artık ücretliymiş ?
    Programı bilgisayarınıza kurmak isterseniz bu sürümü ücretli olarak geliyor. Ancak, kurulum yapmadan ana penceredeki Run tuşuna basarak anlık bir Teamviewer oturumunu ücretsiz olarak açabiliyorsunuz. Bu yüzden sitemize de ücretli olarak eklemedik.

Sürüm : 4.1.6320

Boyut : 1.96 Mb

Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)

Dil : Türkçe

İşletim Sistemi : Windows 2000/2003/XP/Vista

Üretici Firma : TeamViewer GmbH

https://2img.net/h/i586.photobucket.com/albums/ss302/serkan32/42521-1.jpg?t=1247176528 (http://www.ezberim.com/network-internet-programlari/)

TeamViewer 4.1.6320 (http://www.teamviewer.com/download/TeamViewer_Setup_tr.exe)
    SaNaL-VuRuS
    SaNaL-VuRuS

Erkek <b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 0
    Saygınlık : 30
    Lakap : MoDik

Alarm Geri: Team Viewer (Pek bilinmeyen bir programdır )

Mesaj tarafından SaNaL-VuRuS Cuma Ağus. 28 2009, 15:20

Bu Prgramı Çok Eskiden Kullanıyodum Ama kötü bir Amaçla Deil Arkadaş Crack yapmayı BilmiYodu Ben YArdımcı Olmuştum Very Happy:D

Forum Saati Ptsi Nis. 29 2024, 14:25