Full Oyun Download Merkezi - Oyun Forumu

www.playregion.com

Buradayız

oyun portalı

http://www.trgencplay.com

  NBA live 2003 full

  Paylaş

  ucnuyo

  Erkek <b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 0
  Saygınlık : 105
  Mesaj Sayısı : 35
  Yaş : 30
  Kayıt tarihi : 02/01/11

  default NBA live 2003 full

  Mesaj tarafından ucnuyo Bir Paz Ocak 02 2011, 23:59  sistem gereksinimleri
  İşletim Sistemi: 98/2k/Me/XP
  İşlemci: 450 MHz
  RAM: 128MB
  DirectX 8.1
  Ekran Kartı: 16 MB

  oyundan resimler ;
  linkler ; (partlar kendi uplandımdır)
  hotfile.com NBAL.03..indirtr.tk.part1.rar.html
  hotfile.com NBAL.03..indirtr.tk.part2.rar.html
  hotfile.com NBAL.03..indirtr.tk.part3.rar.html


  oyunu kurmak için daemon tools programı gerekiyor arkadaşlar. dosya formatından dolayı.
  1 daemon tools lite programını kurun
  2 daemon tools lite programını açın ve oyunun yükleme dosyasını bulup aç deyin. yükleme başlayacak zaten.
  3. crack dosyasının içindekileri kopyalayıp oyunun kurulu oldugu c:/ program file / ea sport / nba live 2003 klasörüne yapıştırın. iyi eglenceler.


  daemon tools lite ;

  hotfile.com daemon_tools_lite.rar.html (9 MB)

  oyun hakkında bilgi

  Artık oyunun demosundan sıkılmaya başladığımdan, oyunun tam sürümünü elime geçirmem acaip sevindirdi beni. Hemen kurdum. Oyunu oynamaktan yazıyı bile yazmaya üşendim. Neyseki sağlam bir yenilginin ardından oyunu kısa süreliğine kapatmaya karar verdim. Ama ne diyim, oyunu günlerce aralıksız oynasam bile asla sıkılmam. Tabi bu şimdilik fikrim, ileride değişebilir

  Bir yıllık aradan sonra EA, PC oyuncularına kendini affettirecek gibi görünüyor. Tabi basketbol klasmanından bahsediyorum. Futbol yönünden affedilmeyecek yaralar açtığı kesin. Ama diğer spor dalları söz konusu olunca acaip kaliteli oyunlar ortaya çıkartmışlar. Aralarında en kalitelisi de NBA Live 2003 olmuş sanırım. Daha çıkmayan spor dalları var ama olsun, NBA"den daha kaliteli olacaklarını sanmıyorum.

  Oyun tamamen yenilenmiş. Mod olarak yeni birşey yok ama herşey toptan ele alınıp şöyle bir cilalanmış. 2 sene öncesine göre oldukça kaliteli bir basketbol oyunu çıkmış. Grafiklerden müziklere, oynanışından menülere kadar herşey tamamen elden geçirilmiş ve geliştirilmiş.

  Mod olarak oyunda şampiyona, sezon, teke tek, pratik modları var. Bunları zaten biliyoruz. Ama bunlar da azıcık daha geliştirilmiş. Mesela artık 1"e 1 oyunlarda saha seçimi yapabiliyorsunuz. Bunlar 3 tane ama olsun, yine de güzel olmuş. Özellikle de plajda olan. Oyunun genel atmosferi çok iyi. Gerçekten de kendinizi sahada hissediyorsunuz. karakterler tamamen gerçekler. Dövmelerinden hareketlerine kadar herşey oyuna birebir aktarılmış. Hatta oyuncularla kalmamış, koçların da aynılarını aktarmışlar. Koçlar arada oyuna müdahele ediyorlar. Hakemle tartışıyorlar, oyunculara taktik veriyorlar. Oyun arasında, özellikle basket kaçırdığımız zaman üzülmeyi engelliyor bu Bazen de acaip komik şeyler yapabiliyorlar. Birbirleriyle şakalaşıyorlar, gülmekten ölüyorum ben de bunlara.

  Oyunun kontrolleri kolay olmuş. Zaten pek de birşey değişmemiş. 6 tane tuş ile oynanıyor oyun. Ben kendime göre ayarladım, senelerdir hep aynı tuş konfigürasyonuyla oynarım da. O yüzden oyuna girdiğimde ilk işim tuşları değiştirmek oldu. Sizin de öyle olsun. Oyunun geneli acaip hızlanmış, bazen kontrollerde bocalamanız, olan biteni anlamanız zor olabiliyor. Pota altı öyle bir karışıyor ve siz de o insan topluluğuna öyle hızlı giriyorsunuz ki, bir anda gözden kayboluveriyorsunuz. Bana çok oldu. Pota altında etrafımı bir sardılar, ne yapacağımı şaşırdım. Tabi bunlar 1 saniye içinde olan hızlı oyunlar. Oyun arcade havasına bürünmüş tamamen, ama bundan pek şikayetim yok. Simülasyon modunda bile arcade havası var. Bu pek hoş değil tabi ama sorun da değil (bana göre). Ciddi basketbol hastaları üzüleceklerdir büyük ihtimalle.

  Rakipler süper zekiler. Taktik değiştirmekten, başları belaya girdiğinde kendi çaplarında birşeyler yapmaya uğraşıyorlar. Oyun oynarken "pes yani" dediğim zamanlar oldu çok, şaşırdım kaldım yerimde. Taktik fauller falan yapıyorlar, zamanında taktik veya oyuncu değiştiriyorlar. Bu tür şeyler de sizi direk gerçek maçın havasına sokuyor ve heyecanlı dakikalar geçirmenizi sağlıyor. Hatta siz oynarken izleyenler için bile süper bir basketbol karşılaşmasına dönüşüveriyor oyun. O derece kaliteli işte.


  Grafiklerden detaylıca bahsetmek istiyorum. Oyunun grafikleri, demo incelemesinden de hatırlayacağınız gibi muhteşem. Bir kere saha grafikleri eşsiz. Zeminin parlaması ve olan biten herşeyi aynen yansıtması bambaşka bir olay. Ayrıca pota dahil herşeyin yansıma efektleri süper olmuş. Sadece seyirciler yine kartonpiyer modundalar o kadar. Ha bir de grafik detaylarını sonuna kadar açarsanız oyuncular da parlak hale geliyorlar. Metalik gibi yani. Grafikleri süper detaylı oluyor ama parlamalarına bir anlam veremedim.

  Detaylar demişken, oyunun grafik ayarlarında yapabileceğiniz tonla ayar var. Trilinear filtreleme, gölge ayarları falan... Artık sisteminize göre ayarlarsınız herşeyi. Özellikle çözünürlük ve gölgelendirme çok yiyor sistemden, haberiniz olsun. Sistem ihtiyacı olarak da, oldukça yüklü bir sistem istiyor. Full detaylarla oynamak için 1,5Ghz işlemci, 256Mb Ram ve Geforce 4 Ti4200 gerekiyor. Daha aşağısı ile denedim ama full detaylarda akıcı bir oynamak imkansız. Bazı yerlerde yukarıdaki sistemde bile kasıyor full detaylarda. Ama ortalama bir detay ile akıcı oynamak için; 1Ghz işlemci, 128Mb RAM ve 32Mb Geforce ekran kartı yeterli olacaktır. TNT ekran kartlarında oyunun durumu nedir pek bir fikrim yok, deneme imkanım da olmadı malesef.

  Oyundaki karakterler gerçek hayattakinin aynısı gibi görünüyorlar. Dövmeleri ve aksesuarları bile aynı. Ben şöyle bir tanıdıklara baktım, hepsini birebir oyuna geçirmişler, tebrik ediyorum. İlk maçımı Sacramento ile yapmıştım. Rakibim de New York idi ama hafif bir karışıklık yüzünden rakip Sacramento oldu. Hidayet"e karşı oynadım. Onu iyi yapmışlar ama biraz boş bakıyor gibi sanki Hatta oyun esnasında devamlı koçtan fırça yemesi ve deli gibi komiklikler yapması çok hoşuma gitti. Hepsinin de Hidayet"e rastlaması daha da komik oldu.

  Oyunda devre aralarında bazen basketbolcular çocuklarına veya hatunlara ellerini uzatıyorlar, böyle bir sevgi yumağı içinde arkadan koç geliyor ve azarlıyor. "Yürü!" tarzında bir surat ifadesi tabi koçta, bizimki de asıyor suratını giriyor içeri. Sadece maç esnası için değil, dışarıda olan olaylara da bu kadar özen gösterilmesi harika olmuş gerçekten. Hiçbir oyunda bu kadar maç dışı aksiyon görmedim.

  Ses efektleri de aynı kaliteyi korumuş. Spiker ve yardımcısı oldukça başarılı. Espritüel olması da cabası tabi. EA"nın oyunlarının müziklerinden yine bahsetmeyeceğim detaylı olarak. Kalitesini siz biliyorsunuz. NBA için özel miskenmiş parçalardan ve bazı hit parçalardan oluşmakta. Tabi yine bu senenin modası, çalan parçanın köşede gösterilmesi olayı bu oyunda da var.

  İşte böyle arkadaşlar. Eski NBA oyunları kalıplarına oturtulmuş, süper yenilenmiş ve kalitesi tavana vurmuş bir oyun bu.

   Forum Saati Cuma Ara. 14 2018, 08:38