Full Oyun Download Merkezi - Oyun Forumu

www.playregion.com

Buradayız

oyun portalı

http://www.trgencplay.com

  HORSE RACİNG MANAGER FULL

  Paylaş

  ucnuyo

  Erkek <b>Rep Puanı</b> Rep Puanı : 0
  Saygınlık : 105
  Mesaj Sayısı : 35
  Yaş : 29
  Kayıt tarihi : 02/01/11

  arrow HORSE RACİNG MANAGER FULL

  Mesaj tarafından ucnuyo Bir Paz Ocak 02 2011, 23:55  sistem gereksinimleri
  İşletim Sistemi: Windows 98/ME/2000/XP
  İşlemci: Pentium II 300
  RAM: 64 MB
  Ekran Kartı: 3D / 8 MB
  8X CD ROM
  HDD: 200 MB

  oyundan resimler  link ; (kendi uplandımdır)
  hotfile.com horse_racing_manager.rar.html (105 MB )


  önemli ;setup dosyasını kurduktan sonra içindeki exe. dosyasına tıklayınca oyun açılır.!!!  oyun bilgileri ;

  “At koşar baht kazanır”

  At yarışları, Evet şuana kadar At Yarışlarını konu alan bir çok spor oyunu çıkartıldı. Ama bu oyunların hemen hemen hiçbir tanesi oyun severleri tatmin etmeyi başaramadı ve geldikleri gibi sessiz sedasız gittiler.Bir tanesi hariç “Horse Racing Manajer”. Evet Cyanide’in dağıtımını yaptığı Horse Racing Manager oyunu gerçekten bizlere at yarışı keyfini sonuna kadar yaşatan başarılı bir oyun olarak oyun severler tarafından çok beğenildi.

  Eğlence Başlasın
  Oyunu açıp “new game” dediğimizde ‘stable’ yi seçip devam ediyoruz. Daha sonra çiftliğimizi kuracağımız ülkeyi (tavsiyem usa) ve çiftliğimiz seçtikten sonra sıra At çiftliğimize isim vermek ve Jokeyimizin elbiselerini dizayn etmeye geliyor. Bu zevkli işleride yaptıktan sonra oyunun ana menüsü açılıyor. Ve işte oyun başlıyor. Oyunda ilk iş kendimize bir at satın almak fakat bunu yaparken dikkat etmemiz gereken bir şey var. Oyunda iki farklı at tipi var: Trot ve Gallop.

  Deh Deh Dül Dül
  İlk olarak Trot atlarından bahsedelim. Bu at cinsi bizim sütçü beygiri diye tarif ettiğimiz şekilde koşan atlardan oluşuyor. Trot yarışları iki şekilde oluyor. Birincisi ‘harnessed’ adında olan ve atların, arkalarında iki teker üzerinde çekmeli bir arabaya oturmuş jokeylerin kontrolünde yarıştıkları yarış. Amerikada ki at yarışlarını izleyen arkadaşlar bu yarış biçimini çok iyi bilirler. Oyunda da bu stil gerçekten çok eğlenceli ve aynı zamanda çeşitli stratejilerin geliştirilebildiği bir yarış şekli olmuş. Mesela bu yarış şeklinde henüz yarışın başında en başa geçmek ve atların hızını düşürmek benim en çok uyguladığım stratejiydi. İkinci yarış şekli ise ‘mounted’. Koca kafaları izleyen arkadaşlarımız bilirler, hani küçük kağan bir at için ‘ Eşşeeek ooo, at değil eşşeeeeek’ diye dublajlanmıştı . İşte bu yarışda aynı eşek yarışı gibi. Gerek Amerikada, başka ülkelerde bu yarış türü pek fazla ilgi çekmiyor.

  Yürü Be Oğlum, Kim Tutar Seni
  İşte bizim bildiğimiz ambiyane tabirle gerçek at yarışları “Galop Yarışları”. Bu yarış biçimide kendi arasında ikiye ayrılmış durumda. Birincisi Steeple Chase isminde olan ve yine Amerikan yarışlarından bildiğimiz engel atlamalı yarışlar. İkincisi ise yürü be oğlum kim tutar seni diye bağırdığımız, kop gel, ayrılda gel diye desteklediğimiz, hele hele son saniyelerinde kendimizden geçtiğimiz klasik at yarışı yani oyundaki adıyla “Flat Yarışları”.

  En Dış Kulvardaaaaaaan…
  İşte bizi oyuna bağlayan şey: Flat yarışları. Oyunda bu yarış biçimi okadar güzel tasarlanmış ki insan gerçekten oynarken kendisini kaybediyor. Son viraja kadar atın enerjisini biriktirip son kulvarda sprinte kalkmak hele birde atın iyiyse rüzgar gibi geçip son saniyede yarışı foto-finishde kazanmak inanılmaz bir keyif. Hele bazı yarışlar var ki bu yarışları kazanmak insana ayrı bir gurur veriyor. Oyunda ki en büyük yarış olan Dubai Yarışını kazanmak çok ama çok zor. Bu yarışı kazanabilmeniz için atınızında, sizinde en iyilerden olmanız gerekiyor. Ama bu yarışı kazandığınızda oyunda kazandığınız para da inanılmaz yüksek miktarlarda. Peki oyunda kazandığımız paralar ne işimize yarıyor? En başta çok kaliteli atlar alabiliyoruz. Oyunda yavru henüz koşmamış atları açık arttırma sonucunda çok yüksek bedeller ödeyerek satın alabiliyoruz. Bunun yanında çiftliğimizi geliştirebiliyoruz. Çiftliğimiz ne kadar gelişmiş olursa atlarımızın kaliteside o denli artıyor. Tabi birde atların günlük masrafları var. Ne kadar çok atımız varsa günlük masrafımızda o denli fazla oluyor ve o kadar fazla para harcanıyor.

  Kendi Yavrunuzu Yetiştirin
  Oyunda belkide en çok sevilen özelliklerden bir tanesi atlarımızı çiftleştirerek yavru atlar elde edebilme imakınımızın olması. Bunun için çiftliğimizi geliştirdikten ve bir dişi birde erkek ata sahip olduktan sonra atlarımızı çiftleştirmemiz yeterli. Bunun sonucunda dişi atımız bir yavruya hamile kalıyor ve belli bir hafta sonra doğuruyor. Bu yavrular her zaman orjinlerinden daha kaliteli oluyor vede en güzelide atlara isimlerini kendimiz verebiliyoruz. Oyunda bir başka detay ise rekorlar tablosunun olması. Burada her branşın en iyi ve en pahalı atları gösteriliyor aynı zamanda yine başka bir tabloda da en çok kazanan at çiftliklerinin listesinin bulunması. Oyunda daha, antrenman, beslenme,bahis gibi bir çok eğlenceli detayda bulunuyor. Tüm bunların sonucunda oyun çok zevkli bir hal alıyor.

   Forum Saati Cuma Mayıs 25 2018, 04:48